SEKTÖR HABERLERİ

Hem Paranız Hem Canınız Tehlikede Olabilir!

Lastik basıncının gerektiğinden daha düşük veya yüksek olması trafik kazası riskini arttırdığı gibi, lastiğin ömrünü kısaltıyor ve daha fazla yakıt harcanmasına yol açıyor.

DEVAMINI OKU

16 Milyon Araç Kaskosuz

Trafikte araç sayısı 20 milyon 800 bini geçerken kaskolu araç sayısı ise sadece 4.4 milyon adet. Üstelik geçen yıla göre yeni poliçe yaptıranların sayısı ise yüzde 0.2 azaldı.

DEVAMINI OKU

Selde Risk Çok Büyük, Alınan Primler Yetersiz

Türkiye çok sık sel felaketi yaşanan bir ülke. Son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de iklim kaynaklı doğal afetlerin sayısında ve şiddetinde artışa yol açıyor.

DEVAMINI OKU

Araçların Vergilendirme Sistemi Değişti

Resmi Gazete'de yayımlanan son düzenleme ile araçlar sadece motor hacmine göre vergilendirilmeyecek.

DEVAMINI OKU

Trafik Prim Üretimi Kaskonun 2 Katını Aştı

2016 yılının dokuz aylık döneminde prim üretimi yüzde 95’lik artışla 9 milyar 500 milyon liraya ulaşan trafik sigortası, 4 milyar 404 milyon liralık kasko primini ikiye katladı. Geçen yıl % 39 olan oto sigortalarının toplam üretim içindeki payı da % 47.7’ye ulaştı.

DEVAMINI OKU

Trafik Sigortasında Şampiyon İstanbul ve Tunceli

Trafik sigortasının en yüksek oranda olduğu ilk 10 şehir Tunceli, İstanbul, Bingöl, Batman, Diyarbakır, Siirt, Mardin, Adıyaman, Muş ve Kilis olarak sıralandı.

DEVAMINI OKU

Kış Lastiği Takma Zorunluluğu Bugün Başladı

2012 yılında yayınlanan bir genelge ile tüm Türkiye’de hafif ticari araçlar, otobüsler ve kamyonlara getirilen kış lastiği takma zorunluluğu, 2013 yılında yapılan yeni bir düzenleme ile 54 ildeki otomobillere de getirilmiştir.

DEVAMINI OKU

DASK’ta Havadan Görüntüleme Dönemi

Teknolojinin yardımıyla deprem sonrasında hasarlı bölgeler ilk 24 saat içinde havadan fotoğraflanacak ve hasar tespiti hızlı bir şekilde yapılabilecek.

DEVAMINI OKU