SEKTÖR HABERLERİ

Hazine’den Genelge; Trafik Sigortasına %5 Zam Geldi

Zorunlu trafik sigortası primlerine ilişkin genelge yayımlandı. Buna göre zorunlu trafik sigortasının Aralık 2017 primleri Ocak 2018 tarihinden itibaren uygulanmak üzere %5 arttırılacak.

DEVAMINI OKU

Tarım Sigortası Yönetmeliğinde Değişiklik

Sigorta şirketlerince, prim borçlarına karşılık ilk yıl için Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu’nun belirleyeceği teminat türlerine göre havuza 200 bin lira sabit teminat verilecek.

DEVAMINI OKU

Sektör 11 Ayda Yüzde 15.1 Büyüdü

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması sonucu frene basan sektör, yılın 11 aylık döneminde yüzde 15.1 büyüdü. Ocak-kasım döneminde trafik branşı yüzde 0.84 küçülürken, kasko ise yüzde 12.09 büyüdü.

DEVAMINI OKU

Tavan Fiyat Uygulaması 2018'de de Devam Edecek

Tavan Fiyat Uygulaması 2018'de de Devam Edecek

DEVAMINI OKU

Trafik Sigortası Primlerine İlişkin Genelge

Trafik primlerinde uygulama 12 Nisan’da başlayacak ve bu tarihten itibaren yapılan poliçeler için geçerli olacak. Geriye dönük iptal ve iade işlemi olmayacak.

DEVAMINI OKU

Karayolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları

Karayolu yolcu taşımacılığı zorunlu koltuk ferdi kaza sigortası genel şartları nelerdir?

DEVAMINI OKU

Trafik Sigortalarına ‘Tavan Fiyat’ Geliyor!

Şimşek, uygulama ile otomobillerde zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30’luk indirim sağlanacağını, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirimin yüzde 40’ı bulacağını bildirdi.

DEVAMINI OKU

Montaj Sigortası Nedir? Kapsamları Nelerdir?

Montaj faaliyetlerinin başlangıcından bitimine kadar geçen süre içinde, montaj faaliyetlerine özgü ani ve beklenmedik sebeplerle ortaya çıkacak hasarların yanı sıra, doğal afetler (deprem, sel, seylap, toprak kayması, fırtına), yangın, yıldırım, infilak ve hırsızlık riskleridir.

DEVAMINI OKU